Svou varhanářskou dílnu má v Bašce Zdeněk Hromádka, který je ve svém oboru uznávaným odborníkem. Je zván k opravám varhan nejenom v České republice, ale především do mnoha evropských i světových metropolí.
Méně známou skutečností je, že k jeho relaxačním koníčkům patří sběratelská záliba pro dnes již pozapomenuté flašinety – hrací stroje, orchestriony, které v době 19. století a první poloviny minulého století patřily k běžnému oživení poutí, zábav, lidových slavností. Zdeněk Hromádka však není sám, kterého v Bašce tato záliba oslovila. Pro tento sběratelský koníček je zapálena i Marcela Karásková z Kunčiček u Bašky. Není proto překvapením, že oba byli pozvání na první mezinárodní setkání flašinetářů, které se v letošním roce uskutečnilo v malé vísce Pekařov v podhůří Jeseníků. Konalo se nejenom u příležitosti tradiční pouti, ale především oslav dokončení opravy zdejší kaple Nanebevzetí Panny Marie, která byla v Pekařově postavena v roce 1825.Dalším důvodem, proč se setkání flašinetářů konalo právě zde, je skutečnost, že v Pekařově po tři generace působila významná varhanářská firma Franz Kolb, která byla známá také výrobou píšťalových flašinetů a hracích strojků, vyhledávaných v řadě zemí. „Setkáním v Pekařově jsme byli oba velice nadšeni. Nejenom přátelskou atmosférou, pozorností pořadatelů, krásnou přírodou, ale obdivovali jsme skutečnost, že i když zde bylo mnoho prodejních stánků, nenašli jsme to, s čím se u nás na podobných akcích setkáváme – nabídkou různých tretek," řekla Marcela Karásková. „Měli jsme tady možnost vybírat si pouze z výrobků nefalšované lidové tvořivosti. Nebyli jsme také zahlcováni hlukem reprodukované hudby, hudebními skupinami, ale atmosférou klidu, pohody a radosti, byl to pro nás oba hluboký zážitek, na který budeme rádi vzpomínat," dodala.
Flašinetáři z Bašky si pohrávají i s myšlenkou, že by při hlášeních obecního rozhlasu v Bašce zněla jakou upoutávka hudba z flašinetu anebo orchestrionu. „Jsem ochoten připravit na CD nosiči pro vysílání bašského místního rozhlasu nahrávky melodií z některých mých sběratelských „skvostů" – a samozřejmě zdarma," uzavřel Hromádka.